Şehri Sanat Baklavaları

BAKLAVANI KENDİN YAP!.. MALZEME BİZDEN, EMEK SİZDENŞehr-i Sanat Baklavacısı baklavayı tanıtacak, sevdirecek, ecdad yadigarı lezzetimizin geleceğe miras bırakılmasına öncü olacak çok farklı örnek bir projeye imza atıyor.

Bayiler Koordinatörü Canan Aydoğan “Projemizde her Çarşamba bir aileyi Tekirdağ 100.Yıl bayii mağazamızda ağırlayarak baklavanın hamurunu, cevizini, tereyağını, şerbetini verip çocuklarıyla birlikte “Sofraların Padişahı, Padişahların tatlısı” baklavayı yapmalarına fırsat sunacağız. Çocuklarımız yapılışını gördükleri, severek yedikleri baklava kültürüyle tanışacak yarınlara bırakılması gereken bu değerimize içtenlikle sahip çıkacaklar. Bir Aztek atasözünde “Biz bu dünyayı dedelerimizden miras almadık, çocuklarımızdan ödünç aldık” deniliyor. Her değerimizi korumak, yarınlara bırakmak sorumluluğumuz. Şehr-i Sanat'ta mutfak kültürümüzün tatlıdaki zirve değeri baklavayı yapım aşamasında ailelerimizin el emekleriyle buluşturup, çocuklarımızın yapımına katılım sağlayıp geleceğe taşıyacak sorumluluğun öncülüğüyle hareket ediyoruz. Bayii mağazamızda ağırlayacağımız ailelerimiz baklava yaparken kamera çekimleri yapılacak, kendilerinden izin alınarak sosyal medya platformlarında projemizin detayları paylaşılacaktır” dedi.

Şehr-i Sanat’ın bu çerçevedeki ilk misafir ailesi Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Suat Aydın ve ailesi olacak.

Detaylı bilgi ve katılım için: www.sehrisanatbaklava.com